YURT DIŞINDA İNGİLİZCE ÖĞRET!

Yurt dışında İngilizce öğretmek, sanıldığı kadar zor değil. Birçok ülkede anadili İngilizce olmayan kişiler dil okullarında İngilizce öğretmenliği yapabiliyor. Özelikle yaz aylarında bu ihtiyaç daha da artıyor. Yani öğrencilerin de sadece yaz tatilinde çalışarak hem para biriktirip hem de yeni bir ülke tanıma imkanı oluyor. Ayrıca mükemmel bir iş tecrübesi yaşanmış oluyor.

Sadece dil öğreterek, seyahat masraflarını karşılayıp gezen birçok insan var. Ülkemizde de bu şekilde gelip çalışan birçok kişi var. Ülkemizden yurt dışına gidenlerde dil okullarında tercih edilen milletler arasında yer alıyor.

İngilizce öğreterek gezebileceğiniz ülkeler Güney Amerika ve Uzakdoğu ağırlıklı. Bu ülkeler arasında bir sıralama yaparsak:

1-Brezilya

brezilyaGüney Amerika’nın göz bebeklerinden Brezilya, tanınmayı bekleyen kültürlerden biridir. Gelişen ekonomisi, önemli organizasyonlara ev sahipliği yapması, Brezilya’da İngilizce bilme ihtiyacını sürekli arttırıyor. Sao Paolo ve Rio de janeiro en çok öğretmen aranan yerlerden.

 

guney-kore2-Güney Kore

Uzak doğunun, en gelişmiş ülkelerinden biri olan Güney Kore’de ülkemizden İngilizce öğretmeni alıyor. Ancak istenen İngilizce seviyesi diğer ülkelerin ilerisinde.

 

 

dubai3-Dubai

Orta doğu’da lüks yaşam denilince akla gelen Dubai, dünyanın her yerinden önemli iş adamlarını ve turistleri ağırlıyor. Hal böyle olunca Dubai’de İngilizce öğretmenliği rağbet gören bir meslek oluyor. Ancak bu ülkede de çok fazla tecrübe istenmekte. Mesleği İngilizce öğretmenliği olanlar için ciddi paralar kazanılabilecek bir yer.

japonya4-Japonya

Hem farklı bir kültür hem de ileri teknoloji sentezinin olduğu Japonya’da yaşamak inanılmaz bir deneyim sunuyor. Sadece kısa süreli çalışmak için değil, yaşam standartları sebebiyle yaşamak içinde tercih edilebilinir bir ülke. Tokyo ve Osaka şehirlerinde özellikle bir açık var.

 

ispanya5-İspanya

Uzakdoğu ve Güney Amerika, ilgimi çekmez mutlaka Avrupa ülkesi olsun diyorsanız, İspanya tam sizlik. Dil okulları fazla bir tecrübe aramıyor. Her şehrinde öğretmen açığı var.

Ayrıca listede yer almayan birçok ülkede de dil öğreterek gezme fırsatınız var bunlar: Çin, Tayland, Şili, Kolombiya, Çek Cumhuriyeti gibi keşfedilmeyi bekleyen güzel ülkeler.