Yazın İş Hayatınızı Renklendirecek İpuçları

Yaz aylarında herkes tatile giderken siz çalışmak zorundaysanız, bunaltıcı sıcak havalarda, kapalı ofislerde sıkılıyor ve sosyal medyadaki tatil paylaşımlarına sinirlenerek bakıyorsanız; üzülmeyin. Yaz aylarının neşesini iş hayatınıza getirecek küçük dokunuşlarla sıcak havaları daha çekilir hale getirebilirsiniz. İşte size ipuçları…

 

ofis6

 

  • İnsanın ruhunu yansıtan, enerjisini düzenleyen ve sıkılmasını önleyen başlıca etken yaşadığı alandır. Siz de çalışma alanınızı biraz değiştirerek enerjinizi düzenleyebilirsiniz. Onlar tatildeyse siz de tatili ofisinize getirin! Yaz renklerinde aksesuarlar, eğlenmenizi ve ufak molalar vermenizi sağlayacak küçük oyuncaklar, eski tatil fotoğraflarınız ve anılarınız, izninizde gideceğiniz yerlerin fotoğrafları gibi birçok küçük dokunuşla ofisinize neşe getirebilirsiniz. 
  • Bir alanı yaşanılabilir kılan en büyük etkenlerden biri de güneş ışığı alması ya da aydınlık olmasıdır. Ofisinizi karanlıktan kurtararak pencereleri açmanız karanlık ortamın sıkıcılığını silmenizde yardımcınız olacaktır. 
  • Ofisinize biraz enerji getirmek için, aralarınızda ya da küçük kaçamaklarınızda kulaklıklarınızı takıp dinlemeniz için yaza uygun, enerji dolu bir müzik listesi hazırlayabilirsiniz. 

 

ofis11

 

  • Eğer sıkı kuralları olan bir iş yerinde çalışmıyorsanız, kıyafet tercihlerinize de biraz renk ve enerji getirebilirsiniz. Yaz renklerinde kıyafetler, ince ve sıkmayan kumaştan parçalar, rahat olmanızı sağlayacak giyim tercileri size yardımcı olacaktır. 
  • Bazen zamandan kazanmak, bazen bütçenize katkıda bulunmak gibi nedenler yüzünden öğle aranızı ofiste yemek yiyerek geçiriyor olabilirsiniz. Bu yaz bunu değiştirmeye ve küçük bir kaçamak yapmaya ne dersiniz? Öğle aralarınızda dışarı çıkmanız güneş ışığı alarak enerji kazanmanızı sağlarken, yemeğinizi dışarıda yiyerek bir nebze de olsa gününüze tat katabilir, aynı zamanda sosyalleşebilirsiniz. 
  • Her iş gününde aynı şeyleri yapmanız sizi sıkacaktır. Yaz aylarında gününüze renk katmak için farklı planlar tercih edebilirsiniz. Öğle aralarınızda farklı mekanlara gitmek, iş çıkışlarında küçük kaçamaklar yapmak, işlerinizi farklı sıralarla ve farklı metodlarla bitirmek, erken kalktığınız günlerde biraz spor yapmak, eve dönerken farklı yolları tercih etmek gibi birçok nüans rutininizi bozarak size farklılık katabilir. 

ofis21

  • Günümüzde bir insana her şekilde ulaşmak mümkün; bu da ulaşılmaz olmak isteyenleri ya da biraz yalnız kalmayı düşünenleri oldukça zorluyor. İşi işte bırakmayı öğrenmeniz, mesai saati bitiminden itibaren iş yerinden kimsenin herhangi bir iş konusuyla ilgili size ulaşmasını engellemeniz doğru olacaktır. 
  • Yaz aylarıyla birlikte sosyal medya paylaşımları da artıyor. Yurt dışına çıkanlar, yaz tatiline gidenler, bir de buna ek olan yaz düğünleri… Tüm bunların arasında, başkalarının hayatlarını izlerken sizin ofise tıkılmış olmanız düşüncesi sizi üzebilir, yorabilir. Bu nedenle başkalarının ne yaptığıyla ilgilenmek yerine kendi hayatınızı düzene sokabilir, iş hayatınıza renk getirmenin yanı sıra iş çıkışlarınızda arta kalan saatleri de eğlenebileceğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz. 

ofis3