Yaz Sezonunda Başlayan Yerli Diziler

hayatımın aşkı

Hayatımın Aşkı:

Başrollerini Hande Doğandemir, Serkan Çayoğlu ve Berk Hakman’ın paylaştığı dizinin konusu şöyle: Bir reklam ajansında çalışan Gökçe, 30 yaşına gelmiş fakat neredeyse tüm arkadaşları evlenirken henüz hayatının aşkını bile bulamamış bir kadındır. Ajans patronu Demir ise Gökçe’nin hayallerini süsleyen o ‘Hayatının Aşkı’ olmaya adaydır. Tanıştığı Kaan’ın taktikleriyle birlikte Demir’i etkilemek için bir maceraya atılan Gökçe’nin hikayesi komik ve eğlenceli bir dille seyirciye aktarılıyor. Dizi Kanal D’de başlamış durumda; Pazar akşamları yayınlanan dizi yaz süresince de ara vermeden yayına devam edecek. 

 

hanım köylü

Hanım Köylü:

Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Hanım Köylü, Star TV’de Cumartesi akşamları yayınlanmaya başladı. Saklıköy adında bir köyde geçen dizide, güzeller güzeli köy kızlarını ve tüm köyü etkileyen bazı kurallar vardır. Bu köyde yabancıya, başka şehirden birine kız verilmez; eğer aşık olup evlenmek isterlerse erkek köye gelerek ‘Hanımköylü’ olmak zorundadır. Bu şartlar altında gelişen bir aşk ve bu aşkın eğlenceli hikayesi anlatılıyor.

 

no3093

No 309:

No 309, ilk bölümü yayınlanmakla birlikte yaz aylarında da devam edecek bir yaz dizisi. Furkan Palalı ve Demet Özdemir’in başrolü paylaştığı dizinin konusu şöyle: Türkiye’nin sayılı zenginlerinden olan bir iş adamı ölünce vasiyeti açıklanır: Oldukça çok olan miras iki erkek torundan ilk önce evlenen ve ilk çocuk sahibi olana bırakılacaktır. İki aile arasında tatlı bir savaş başlar; iki erkek torun evlendirilmeye çalışılır. Onur’un annesi onu zorla bir randevuya gönderir. Aynı akşam yine annesinin zoruyla randevuya yollanan Lale ise orta halli bir ailenin kızıdır ve hayatında tanıma şansı bile olmayan zengin ve yakışıklı Onur’u buluşacağı kişi sanarak onunla eğlenceli bir akşam geçirir. Gerçekler ortaya çıktığında her şey için çok geçtir çünkü aylar sonra Onur zengin bir kadınla nişanlanmışken, o akşam neler olduğunu asla hatırlamayan Lale ise tanımadığı Onur adındaki adamdan hamiledir! 

Rengarenk

Kadınlardan neredeyse nefret eden ve aşka inanmayan, ayrıca televizyondan ve dizilerden de bir o kadar nefret eden Can, anne babası oyuncu olan, hayatı boyunca dizilerde, reklamlarda, filmlerde oynamış olan ve Can’ın nefret ettiği her şeyin timsali olan Renk’le tanışırsa ne olur? Rengarenk, ATV’de yaz aylarında yayınlanmaya başlayacak olan dizinin başrolünde Selin Şekerci ve Kaan Taşaner bulunuyor.

 

hayat sevince güzel

Hayat Sevince Güzel: 

Kalabalık ve kaliteli oyuncu kadrosyla Çarşamba akşamları Fox TV’de yayınlanacak olan dizinin konusu: 

Göçer ailesinin her ferdi birbirinden farklı karakterlere sahiptir: Biri çapkınlıktan başı belaya giren, biri ise kumar dolandırıcılığından kaçması gereken Barış ve Savaş, fal bakan hippi kız kardeşleri, başını sürekli derde sokan babaları ve hep onların peşlerini toplayan anneleriyle; rengarenk karavanlarına atlayarak kaçmak zorunda kalırlar ve yolları Ege’nin bir köyüne düşer. Ne var ki bu köyde herkese kök söktüren akıllı, güçlü, erkeklere bile kafa tutabilen Zarife adında bir kızla tanışırlar. Zarife, kardeşinin aşık olduğu çocukla evlenebilmesi için ilk önce evlenmesi gereken bir abladır fakat hayatı boyunca evlenmeyi düşünmeyen, biraz feminist bir kızdır. Savaş ve Barış’la yolu kesişince, dizi boyunca sürecek bir aşk üçgeni ortaya çıkar. İki kardeş birbiriyle amansız bir savaş verirken Zarife kimi seçecektir?

50 Metrekare

Temmuz ayında izleyiciyle TV8 ekranında buluşacak olan dizi, sevilen eski dizi Leyla ile Mecnun’un senaristi Burak Aksak. Dizinin aynı Leyla ile Mecnun’da olduğu gibi birbirinden farklı karakterlerle dolu bir mahalle komedisi olacağı açıklanırken oyuncu kadrosu tamamiyle açıklanmamakla birlikte, sadece Mahir İpek ve Cengiz Bozkurt’un ismi ortay çıkmış bulunuyor. 

 

aşk laftan anlamaz

 

Aşk Laftan Anlamaz

Burak Deniz ve Hande Erçel’in başrollerini paylaştığı dizide; zengin bir ailenin tek varisi olan Murat Sarsılmaz ve İstanbul’da kız arkadaşlarıyla yaşayan, Giresun’lu Hayat’ın tesadüfler yardımıyla bir araya gelmesinin hikayesi anlatılıyor. Başta birbirini sevmeyen, sürekli kavga eden bu çiftin ilişkisi nasıl aşka dönüşecektir? Dizi Haziran ayının sonunda,Show TV’de izleyicilerle buluşacak. 

Bodrum Masalı

Hilmicem İntepe, Dilan Çiçek Deniz, Şevval Sam gibi isimlerin bulunduğu kadrosuyla yaz aylarında başlayacak olan dizi adından da anlaşılacağı gibi Bodrum’da geçecek bir gençlik dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Ateş, zengin bir iş adamının oğludur fakat babasının işleri kötüleşince gittiği özel okuldan bir devlet okuluna geçmek zorunda kalır. Ateş iyi bir yüzücüdür; takımıyla çalışmaları devam ettiği için eski okuluna gidip gelmek zorundadır. Orada küçümsenen, eskisinden farklı davranılan Ateş bu hikayede aşk, dostluk, gençlik kavramlarını öğrenecek ve kendi hikayesinin kahramanı olacaktır. 

 

seviyor sevmiyor

Seviyor Sevmiyor

Zeynep Çamcı ve Gökhan Alkan’ın başrolde göründüğü dizide, çocukluk aşkı olan iki karakterin çeşitli tesadüflerle karşılaşması ve başlarından geçenler anlatılıyor. Deniz ve Yiğit zengin iki ailenin çocuklarıdır. Deniz çok güzel ve sevilen bir kızken Yiğit kiloları yüzünden dışlanan, sadece Deniz tarafından sevilen biridir. İki karakter bir süre sonra ayrı düşerler; Yiğit yurt dışına gidince zayıflamış, daha yakışıklı ve özgüvenli biri olarak ülkeye geri gelir. Deniz ise ailesinin zenginliğinden eser kalmamış, büyüdükçe güzelliğini kaybetmiş bir kıza dönüşmüştür ve hayatı berbat gitmektedir. Her şey tam tersine dönmüşken ve bu ikili tesadüfler sonucu karşılaşmışken acaba Yiğit, Deniz’in ona yıllar önce yaptıklarını yapabilecek midir?