Sömestr Çocuk Etkinlikleri

     Sömestr (Yarı yıl) tatiline girilen şu günlerde, çocuklarınıza karne hediyesi olabilecek, dilerseniz onlarla birlikte gidebileceğiniz birbirinden güzel ve geliştirici etkinliği sizler için derledik. İstanbul’da gerçekleşen bu etkinlikler, sömestr tatili boyunca devam edecek.

the-underwater-paradise-somestr-tatilinde-7923544_x_7276_o The Underwater Paradise

Sihirli bir dünyanın kapıları The Underwater Paradise’la çocuklar için açılıyor. Sözsüz müzikal tarzında olan ve Bay B’nin hikayesinin anlatıldığı şovda kukladan dansa, pandomimden lazer gösterisine, sihir şovundan kum sanatına kadar birçok farklı sahne şovu bir arada olacak. 30 Ocak’ta Volkswagen Arena’da gerçekleşecek olan gösterinin bilet fiyatları ise 67,25-123 TL arasında değişiklik gösterecek.

 

images8

Usla Minik Şefler Atölyesi

 Alanında uzman olan özel eğitmenlerin verdiği workshoplarla çocuklara eğlenceli ve lezzetli zamanlar sunuluyor. Çocuklar ve ebeveynlerinin birlikte zaman geçirebilecekleri bu etkinlik, bir yandan sömestr tatilini eğlenceli kılarken bir yandan da çocukların motor becerilerinin gelişiminde etkili oluyor.  Etkinlik 16 Ocak’ta Pizza Atölyesi, 30 Ocak’ta Çikolatalı Lezzetler olarak USLA’da gerçekleşiyor. 

 DisneyonIce-Cinderella-and-Prince-Dancing450pxSindrella Buzda Dans 

İstanbul Tim Show Center’da seyircilerle buluşacak olan Sindrella Buzda Dans etkinliği toplamda 4 şov halinde gerçekleşecek. Masalıyla bilinen Sindrella’nın hikayesi, bu kez de buz dans gösterisiyle seyircilerin karşısına çıkacak. Gösteri 3-6 Şubat 2016 tarihleri arasında farklı saatlerde gerçekleşirken, bilet fiyatları da alana göre 40-100 TL arasında değişiklik gösterecek.

 

indir4Peter Pan Buzda Dans

 Buz pateni, müzikal ve masal bileşimini sevenler için bir seçenek de Peter Pan Buzda Dans Gösterisi olacak. İlk kez İstanbul’a gelecek olan gösteride müzik, dans ve buz eşliğinde Peter Pan’in hikayesi yeniden anlatılacak. Gösteri 5-7 Şubat 2016 tarihleri arasında TİM Show Center’da gerçekleşecek ve bilet fiyatları 40-100 TL arasında değişecek.

 

EventGallery-6448

 Shrek Müzikali 

Dünya çapında üne sahip olan ödüllü müzikal Shrek Müzikali, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sömestr süresince çocuklarla buluşacak. 60 kişilik ekibiyle dünyanın en büyük ve detaylı prodüksüyonu olan müzikal İstanbul çapında 22 Ocak- 7 Şubark 2016 tarihleri arasında toplamda 22 adet gösteri yapacak. Müzikalin bilet fiyatları da oturma düzenine göre 85-225 TL arasında değişiyor.

 indir-13Leyla Gencer Çocuk Müzikalleri Festivali

Tiyatroya ve müzikallere ilgi gösteren büyük küçük herkesin ilgisini çekecek olan bu festival boyunca Pinokyo’dan Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’e kadar birçok masalın kült haline gelmiş olan oyunları
izlenilebilecek. Bunun yanı sıra Sevimli Periler, Bir Kümes Müzikali gibi eğlenceli müzikaller de seyirciyle buluşacak. 24 Ocak-7 Şubat 2016 tarihleri arasında Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde yapılacak olan festivalin bilet fiyatları ise 23 TL.

 

Ekran_Resmi_2015-01-19_17.11.09 KidzMondo Meslek Deneyim Atölyeleri 

Yaş gruplarına göre çocuklara meslekleri tanıtacak ve deneyim kazanmalarını sağlayacak olan etkinlik, Trump Alışveriş Merkezi içinde bulunan çocuk şehri KidzMondo’da gerçekleşecek. 40’tan fazla meslek ve eğlenceli aktiviteler eşliğinde çocuklara kendi dünyalarında, kendi mesleklerini keşfetme şansı verilecek. Etkinliğin bilet fiyatları ise yaş gruplarına göre değişiklik gösteriyor ve Çarşamba günleri özel indirimler sizleri bekliyor: 2-3 Yaş: 30 TL, 4-8 Yaş: 55 TL, 9-14 Yaş: 55 TL, Yetişkin: 30 TL

 

images-12Rahmi M. Koç Müzesi Eğitim Atölyesi Boyama Etkinlikleri

 4-6 yaş arasındaki çocuklar için, birbirinden eğlenceli boyama etkinlikleri sizleri bekliyor. Rahmi M. Koç Müzesi, Anasınıfı Eğitim Atölyesi’nde gerçekleşecek olan etkinliklerin süresi 1 saat, bilet fiyatıysa 39.50 TL.