Mezuniyet Balosuna Dair İpuçları

Mezuniyet balosu, hayattaki unutulmaz anlardan biridir. Bu nedenle ekstra özen gösterilmesi gereken ama bunun yanında da bazı noktaları unutmamak gereken bir gündür. İşte mezuniyete dair ipuçları…

 

  • Güzel görünmeniz için önce cildinizi hazırlamanız gerekir. Doğal yöntemleri tercih ederek bir süre önceden cildinize bakım yapmaya başlayabilirsiniz. 
  • Akşama saatinde hazır olabilmek için tüm gününüzü planlamanız en iyisi olacaktır. Kuaföre gideceğiniz saat, kıyafetinizin hazır olması, mekana gideceğiniz yolun hesaplanması gibi her detayı düşünerek işe başlayın. 
  • Her türlü duruma hazır olmanız iyi olacaktır; küçük kazaların gecenizi mahvetmemesi adına yanınızda küçük bir dikiş kiti, çengelli iğne, yara bandı tarzında acil ihtiyacınız olacak malzemeleri taşıyabilirsiniz. 

 

mezuniyet11

 

  • O gecenin en şık ismi olmak için uğraşırken bir yandan da rahat hareket edilebilecek parçaların seçilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Dans ve etkinliklerle birlikte hareketli geçecek olan mezuniyet balosunda hareket kısıtlayıcı bir elbise seçmek, gecenin en kötü durumlarından biri olacaktır. Özellikle herkesin en iyi görünmek için abartılı modeller tercih edeceği düşünülürse, belki de gecenin en sade ismi olmanız tüm dikkatleri üzerinize çekebilir! Bunun yanı sıra topuklu ayakkabıların rahatsızlık verebileceğini de unutmayın; ilerleyen saatlerde rahat edebilmek için yanınızda babet götürebilirsiniz.  

 

mezuniyet31

 

  • Seçtiğiniz kıyafet kadar iç çamaşırınız da önem taşıyor. Elbisenin içinde belli olan dikiş izleri, yanlış seçilmiş iç çamaşırları gibi hesapta olmayan durumlar kötü görünmenize neden olabilir. 
  • Yaz aylarının bunaltıcı havası, saatlerce uğraştığınız saç ve makyajınızı hemen bozabilir. Bu nedenle abartılı modellerden kaçınılmalı ve yine rahat hareket edilebilecek saç modelleri tercih edilmelidir. Mümkünse toplanan bir model daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır. Makyaj tercihi de yine abartıdan uzak yapılmalı ve yanınıza mutlaka makyaj tazelemek için makyaj malzemeleri almalısınız. 

 

mezuniyet21

 

  • Eğer alkollü bir ortama gidiliyorsa, tüm geceyi güzel bir şekilde hatırlamak ve istenmeyen kazalardan kaçınarak gecenin tadını çıkarmak için sarhoş olmamakta fayda var. 
  • Gecenin ilerleyen saatlerinde hava soğuyabilir; eğer açık bir alanda olacaksanız yanınıza bir şal ya da hırka almayı ihmal etmeyin. Bununla birlikte kimliğiniz, bir miktar para, şarjı tam cep telefonunuz gibi bazı önemli aksesuarları da yanınızdan ayırmayın.