Iphone 7 Ne Zaman Çıkacak, Hakkında Çıkan Bilgiler Neler?

         Apple’ın son telefonu Iphone 7 merakla bekleniyor. Peki Iphone 7 ne zaman çıkacak ve özellikleri neler olacak? İşte Iphone 7 hakkında bilinen her şey…

 

Iphone 7 Ne Zaman Çıkacak?

Iphone 7’nin,  Apple’ın çoğu modeli gibi Eylül ayında piyasaya çıkması bekleniyor. Bir çok yenilikle ve çözümle birlikte gelen Iphone 7, tahminen Eylül ayında tanıtılmasının ardından Kasım ayında da satışa sunulacak. 

 

iphone711

 

Iphone 7’de Hangi Özellikler Olacak?

  • Iphone 7’de karşımıza çıkan en büyük yenilik, wireless charcing yapılandırılması sayesinde çözülen şarj sorunu olacak. 
  • Iphone 7’nin pil ömrü, diğer akıllı telefonlara oranla biraz daha uzayacak. 
  • Iphone 6 modellerinin çizilme konusunda aldığı şikayetler doğrultusunda, Iphone 7’de safir kristal camdan ekran yapılacağı konuşuluyor. 
  • Son zamanlarda çıkan bütün akıllı telefon modellerinde su geçirmeme özelliği görülüyor. Iphone 7’de de suya dayanıklı olan bir dış kaplama kullanılacak. Ayrıca ortaya çıkan bilgiler kesinse; Iphone 7’nin tamamı su geçirmeyecek. 
  • Iphone 7’nin 5GB’lık RAM’e sahip olduğu, ayrıca 16, 64 ve 128 GB’lık seçeneklerle satılacağı da iddialar arasında yer alıyor. 
  • Iphone 7, iOS 9 veya iOS10 sistemleriyle çalışacak. Ayrıca telefon 3D touch özelliğine de sahip olacak. 

 

iphone72

 

Iphone 7’nin Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Iphone 7 için kesin bir fiyat belirtilmemekle birlikte, yurtdışı minimum satış fiyatının 840 Dolar civarı olacağı tahmin ediliyor. Ülkemizde yapılan vergilendirme sistemi gibi detaylar göze alındığında, Iphone 7’nin Türkiye’de satılacağı minimum fiyatın 3.500 civarı olacağı tahmini olarak ortaya çıkıyor. 

 

iphone

 

Iphone 7’nin tanıtım videosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=ZdJ7zga2yGg