İlk Buluşmada Nasıl Davranmalısınız?

 

     Bir şeyler hissedip tanıştığınız biriyle ilk kez buluşacağınız gün geldi. Genellikle gergin davranılan ve ne yapılacağına karar verilemeyen bu sancılı günde nasıl davranmanız gerektiğini bilemiyorsanız; sizin için derlediğimiz ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

images Buluşacağınız kişiyi fiziksel olarak beğendiniz; bu buluşma gününde de onun karakterini çözmeniz gerekecek. Genellikle yemek yemek ya da bir şeyler içmek için buluşulan bu ilk randevu gününde, ilk yapmanız gereken gideceğiniz mekana uygun olarak hazırlanmanız olacaktır. Yapacağınız aktiviteye göre uygun olabilecek bir kombin hazırladıktan sonra, abartıdan uzak durmaya özen göstererek olabildiğince doğal olmaya özen göstermenizi öneririz. Gösterişli bir makyaj ya da saç modeli, tıpkı kıyafetinizde de olduğu gibi karşınızdaki insanın sizin doğallıktan uzak olduğunuzu düşünmesine neden olabilir.

 

indirKarşınızda yeni tanıştığınız biri olduğu için, hele ki rahat yapıda bir insan değilseniz çekingen davranmanız çok olası fakat bunu olabildiğince törpülemeye çalışın; tabi ki tam tersi fazla rahat davranmanız da yine ters tepebilir. Dozunda ve olabildiğince kendinizi düzgün tanıtabileceğiniz hareketlerle rahat davranmaya çalışın.

 

 

images (1)Biriyle yeni tanışıldığında yapılan en büyük hatalardan biri de bütün gece boyunca kendinizi anlatmaktır. Karşınızdaki insanın sizi tanımasını istiyor olabilirsiniz fakat her detayıyla tüm hayatınızı ve kişiliğinizi ona anlatırsanız; geride sizi tanımasını gerektirecek bir detay da kalmayacaktır. Olabildiğince karşılıklı konuşulan, iki kişinin de kendini belli bir ölçüde anlattığı ve biraz merak uyandırıcı bir randevu geçirmeye çalışın. Samimi, güleryüzlü, sevecen bir insan olmaya çalışın. İnsanlar, gülümseyerek pozitif enerji saçanları daha çok seveler.

 

r-FIRST-DATE-STRESS-large570Kendinizi anlatırken bir yandan da onu gözlemlemeye çalışın. Oturup kalkması, etraftakilere ve size karşı davranışı, hareketleri ve beden dili çok önemlidir; unutmayın. Aslında üstünde durmadığınız pek çok detay karşınızdakini tanımanız için ipucu olabilir. Bu ilk randevunun bütün iplerini karşınızdakinin eline verirseniz; seçtiği mekandan yediklerinize kadar birçok seçiminde onun gerçek kişiliğine dair doneler elde edebilirsiniz.

 

indir-11

Günümüzün vazgeçilmezi olan sosyal medya ve telefonunuzdan uzak durun. Karşınızdaki insandan hoşlanmadığınızı fark etseniz bile kimsenin karşısında sürekli telefonuyla ilgilenen biriyle vakit geçirmeyi hak etmediğini unutmayın. Mümkünse telefonunuzu kapatıp bu günü karşınızdaki insana odaklı geçirmeye çalışın. Bununla birlikte etrafınızla ilgilenmek gibi bir hataya da düşmemeye çalışın.

 

 

 

 

 

e60af53f8eddca01babe0270cfe444841

Her buluşmanın sonu güzel bitecek diye bir şey yoktur; bir taraf diğerinden etkilenmediyse gecenin sonunda kırıcı olmadan, açık bir şekilde hislerinizi dile getirebilirsiniz. Eğer randevunuz güzel geçtiyse ve bir daha buluşacağınızın sinyallerini aldıysanız; bundan sonra dikkatli davranmaya çalışın. Eğer bir birliktelik başlayacaksa; o zamana kadar sosyal medyadan bir şekilde birbiriniz hakkında fikir sahibi olacağınız için paylaşımlarınızı dikkatli yapmanızda fayda var.