Hayallerinizi Gerçekleştirebilmek İçin İpuçları

 En imkansız hayallerinizin bile gerçekleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Hayalleriniz ne kadar büyük ve farklı olursa olsun, bu yöntemlerden yardım alarak onları gerçekleştirmek için adım atabilirsiniz.

hayal1İlk olarak hayallerinizle ilgili görsellerin, yazıların, sizi motive edecek birçok aracın yer aldığı bir pano hazırlayarak işe başlayabilirsiniz. Hayallerinizin yer aldığı bu pano sizi motive etmek için bir araç olacaktır. Hayalinizde adım adım ilerledikçe panonuza yeni şeyler ekleyebilirsiniz. Günde 10-15 dakika boyunca bu panonun önüne geçerek hayallerinizi izleyebilir, yeniden tasarlayabilirsiniz. Örneğin; aşk, güzel bir ev, araba gibi genel hayata dair hayalleriniz varsa, bu tarz görselleri içeren kendi panonuzu geliştirebilirsiniz. Yani hayallerinizdeki gelecek hayatınızı gözünüzün önüne getirerek her gün onu izleyebilirsiniz.

hayal2

Evrene pozitif enerji yollamak, birçok şeyin gerçekleşmesi için en önemli etken olacaktır. Her gün ayna karşısına geçerek hayallerinize dair olumlu cümleler kurmanız size bilmeden çok yardımcı olacaktır. Mesela kilo vermek istiyorsanız olumsuz düşünceleri bir kenara bırakın ve aynanın karşısına geçerek kendinizi izledikten sonra: “Ben çok zayıf, güzel, kendine güvenen bir kadınım.” diyerek hayaliniz gerçekleşmiş gibi cümleler kurun.

hayal3

Hayallerinizi konuşmaktan ve anlatmaktan çekinmeyin. Hayallerinize dair olumlu cümleler kurarak etrafınızdakilerle konuşmanız, onu gerçekleştirmek için bir nevi kendinizi zorunlu hissetmenizi sağlayabilir. Böylece hayallerinizin sorumluluğunu üstünüze almış olacaksınız. Bu kişilerin arasında sizi olumsuz etkileyecek, hayalleriniz konusunda olumsuz konuşacak kişilere de rastlayabilirsiniz. Böyle durumlarda onları duymamanız, ciddiye almamanız daha doğru olacaktır. Tam tersi hırslanarak hayallerinizi gerçekleştirmek adına daha çok çalışmanız o kişilere cevap vermenizde yardımcı olacaktır.

hayal4Hayaliniz konusunda derin bir araştırma yaparak büyük bir adım atabilirsiniz. Daha önce sizin hayalinizi gerçekleştirmiş kişilerin başarı öyküleri ya da hayalinize dair birçok bilgi işinize yarayabilir. Örneğin; başka bir ülkeye taşınmak istiyorsanız, oradaki yaşam hakkında edineceğiniz bilgiler, ev fiyatları, olanaklar gibi birçok şey belki de hayalinizin sandığınız kadar zor olmadığını gösterebilir.