GAMES OF THRONES 6. SEZON BAŞLIYOR: YENİ SEZONDA NELER OLACAK?

       Günümüzün dünya çapında en çok izlenen dizileri arasında yer alan Game Of Thrones, 24 Nisan 2016 tarihinde 6. sezonuyla ekranlara dönmeye hazırlanıyor. 

GOT6.

Yeni sezonun başlayacak olması, sezon arası boyunca akla gelen birçok soruyu çözeceğe benziyor. Özellikle dizinin yayınlanan fragmanı bu sorulara daha da çoğaltmıştı. İlk sezonda ölmüş olan Ned Stark ve geçtiğimiz sezonda ölen, en büyük tartışmalara konu olan Jon Snow’un da fragmanda yer alması, akla yeni sezonda geri gelecekleri düşüncesini getirdi.

arya

5. sezon finalinde gerçekleşen olaylar, izleyicilerin 6. sezonu merakla beklemesine yol açtı. Arya Stark’ın yüz çalarak kör olması, Sansa Stark’ın kocasından kaçması, Bran Stark’ın sürekli rüyasında gördüğü ağaca ulaşması…

gameofthrones

 

Bütün bu soruların ve Jon Snow’un akibetinin 6. sezonda çözüleceği düşünülürken, 5. sezonda kaleden atlayan Sansa Stark ve Theon Greyjoy’un ölmediklerini düşünen bazı izleyiciler, bu iki karakterin kaçmayı başarmalarının da zor olduğunu savunuyor.

rickon

Ayrıca 6. sezonda genellikle Brandon ve Rickon karakterlerinin üzerinde durulacağı da düşünülüyor.

gameofthrones6

Game Of Thrones Ne Zaman Sona Erecek?

Bu yıl 6. sezonunu izleyeceğimiz Game Of Thrones dizisi için HBO’nun yaptığı açıklamaya göre Game Of Thrones dizisinin 8 sezon süreceği ve tahminen 2018 yılında biteceği söyleniyor.

jonsnow11

Jon Snow Teorileri

6. sezonun başlaması yaklaşırken tüm izleyiciler için en büyük merak konusu; sevilen karakter Jon Snow’un ölüp ölmediği. Beklenmedik bir anda öldürülen Jon Snow’un gerçekten ölüp ölmediği, geri dönüp dönmeyeceği gibi birçok teori üretiliyor. Yapım ekibine gelen telefonlar; hatta Obama’nın bile bu gerçeği öğrenmek için araması sonucu sürekli açıklama yaparak her seferinde Jon Snow’un gerçekten öldüğünü söylemeleri izleyicileri ikna etmiyor. Gece Nöbetçileri’nin pusu kurması yüzünden ölen Jon Snow’un belirsizliğinin bir nedeni de dizinin kitap serisinde de net bir sonuç gösterilmemesi. Yeni sezon başlamak üzereyken bile hala farklı teoriler üretilmeye devam ediyor. Yapım ekibinin kesinlikle öldüğünü söylediği Jon Snow için üretilen teorilerden biri şöyle:

jon

Game Of Thrones kitabını okuyan bazı izleyicilerin söylediğine göre Ramsay Bolton’ın kışın bir kuzeyli tarafından yenileceği, Jon Snow’un Melisandre tarafından uyandırılması sayesinde olabilir. 

jonsnow

Bir diğer düşünce de Stark ve Targaryen çocuğu olan Jon Snow’un serinin bekleneni Azor Ahai olduğudur. 

jonsnoww

Bazı izleyicilerin düşüncesi Jon Snow’un bedeninin karşı tarafa atıldıktan sonra Akgezenler’in bularak onu diriltmesi yönünde… Jon’un bir şekilde dirilerek Öteki’lerin tarafına geçmiş olması, serinin daha karmaşık ve ilginç bir şekle dönüşmesine neden olacaktır. 

Hem Jon Snow’u oynayan Kit Harrington’ın hem de yapım ekibinin ‘6. sezonda Jon Snow kesinlikle olmayacak.’ açıklamaları, bazılarına 6. sezonda olmayıp 7. sezonda yeniden diriltileceğini düşündürdü.

 

 

tamerhassan

 

Game Of Thrones’ta 2. Türk Oyuncu

 

Game Of Thrones dizisinde yer alan Sibel Kekilli’den sonra 2. Türk oyuncu olan Tamer Hassan da 6. sezonda diziye katılacak. Başlarda dizinin bu kadar sevilen ve dünya çapında izlenen bir yapım olduğunu bilmeyen Hassan, ekibin tekliflerini birkaç kez reddettikten sonra kabul etmiş. Uzun süre dizide rol alacağını söyleyen Tamer Hassan’ın daha önce birçok yabancı yapımda yer aldığı biliniyor.

 

Game Of Thrones 6. Sezon Fragmanı