Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları

    Her ilişkinin sonsuza dek süreceği düşünülebilir fakat bazen işler dilediğiniz gibi gitmeyebilir. İlişkiniz kötü bittiyse; hele ki partneriniz bu ilişkiyi bitirdiyse onu unutmanızın zamanı gelmiş demektir. Eski sevgiliyi unutmanın yolları ipuçlarımızdan faydalanarak bu kötü dönemi daha rahat atlatabilirsiniz.

     İlk önce kararlı davranmanız ve ne kadar zor olsa da onu 2011-02-18-BreakUpPhotounutmanız gerektiğini anlamanız gerekiyor. Bir de size karşı o hatalıysa ve hatalarını tekrarlayacağından eminseniz; kesinlikle onu hakatınızdan tamamen çıkarmanız gerektiğinin bilincine varmalısınız. Bunun için de somut adımlar atmanız gerek: Numarasını telefonunuzdan silerek, her türlü sosyal mecradan onu engelleyerek bunu istediğinizi kendinize gösterebilirsiniz. Onu ve paylaşımlarını görmek eninde sonunda size acı verecek. Her paylaşımını üstünüze alınabilir ya da gördükleriniz sonucunda daha çok sinirlenebilirsiniz. Aynı şekilde ona kızgın mesajlar açmanız gibi klişe hareketler de size zarar verebilir.

 

 

landscape-1450726932-nye-84589549Ayrılık acısı yaşıyor olsanız da artık bekar olduğunuzu ve belki de uzun bir süre yalnız kalacağınızı unutmayın. Arkadaşlar bugünler içindir! Arkadaşlarınızla dışarı çıkın, eğlenmeye çalışın. Bu süreci en kolay şekilde atlatmak için mutlaka desteğe ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Aynı şekilde dans, spor, hobi aktiviteleri gibi birçok yolla bu dönemi geçirmeniz kolaylaşabilir.

 

sell-your-ex-thingsAyrılık klişelerinden biri de eski partnerinizin eşyalarından kurtulma kısmıdır fakat bu klişe aslında doğru olandır. Onu hayatınızdan çıkarmanın en kesin yolu; size onu hatırlatacak her türlü objeyi de hayatınızdan çıkarmaktan geçer. Eşyalarını ona verebilirsiniz ya da onu görmek dahi istemiyorsanız; atarak kendinizi bir anlamda rahatlatabilirsiniz.

 

 

how-to-get-over-a-breakup

 

 

Sürekli onun gidebileceği mekanlara gitmeniz, onunla karşılaşmanızın en kesin yoludur. Bu hataya düşmeyin ve onu bir süre görmemeniz gerektiğini unutmayın. Bununla birlikte arkadaşlarınızdan onunla ilgili bir haber getirmemelerini rica edin. Hayatınızdan çıkan bir insanın ne yaptığı sizin umrunuzda olmamalı; çok zor olsa da…

 

 

 

 

 

Love-Breakup-Status-Quotes-04

 

Onu gerçekten unutmak istiyorsanız; ne kadar acı çekerseniz çekin onun iletişim çabalarının olumlu sonuçlanmasına izin vermeyin. Siz sinirinizi atmak için bile olsa onunla iletişim kurdukça ya da ona izin verdikçe, o bir şekilde sizi ikna etmenin yollarına ulaşacak demektir. Hayatınıza devam etmeye ve onun izlerini yavaş yavaş hayatınızdan silmeye çalışmanız en doğrusu olacaktır.