Erkeklerden Kadınlara Tavsiyeler

                  Birbirini bir türlü anlayamayan kadın ve erkeklerin biraz daha anlaşabilmeleri adına, erkekler kadınlara bazı tavsiyelerde bulundu. Bu tavsiyeler yardımıyla hayatınızdaki erkeği daha iyi anlayabilir, hoşlandığınız erkeğe karşı doğru adımları atabilirsiniz.

 

    erkekkadın4 Bakışlardan Etkileniyorlar:

 Erkekler, kadınların bakışlarından çok etkilendiklerini itiraf ediyorlar. İlk olarak bir kadının gözlerine bakan erkekler, doğru ve etkileyici bakışlarla karşılaşırlarsa bir kadından o anda etkilenebiliyorlar. 

  Beklentiler Onları Yoruyor:

   İlişkide sürekli beklentide olan tarafın kadın olması erkeklerin çok canını sıkıyor. Sürprizler, hediyeler, iltifatlar, konuşmadan bile anlaşılmayı beklemek… Erkekler de kadınların onlar gibi net olmasını ve sürekli istekte bulunmamasını bekliyor. 

 

erkekkadın   Merak Unsuru Çok Önemli:

 Erkekler, biriyle tanıştıklarında o kadının gizemli olması ve ona karşı merak duymaları halinde ondan hoşlanabileceklerini söylüyor. Tanıştıkları anda tüm hikayesini anlatan ya da yaşanabilecek her şeyi yaşayan bir kadına dair merak edecekleri hiçbir şey kalmadıkları için o ilişkinin sağlam ve devamlı olmasını beklememek gerektiğini vurguluyor. 

Yemek de Çok Önemli:

 Erkekler, bilindiği üzere yemek yemeye karşı ayrı bir tutku duyuyorlar. Yemek yapmayı bilen bir kadın her zaman artı puanı kazanacaktır. 

 

erkekkadın2 Erkekler Nettir; Farklı Anlamlar Aramayın:

 Bir erkek bir kadına karşı gerçekten ilgi duyarsa ne yapar eder onu arar ve bulur. Eğer bir erkek sizi aramıyorsa, bunun altında bahane aramaya ya da farklı bir anlam çıkarmaya gerek yoktur. Aynı şekilde bir ilk buluşma sonrası size mesaj atıyorsa, kesinlikle sizden etkilenmiştir. Bazı erkekler, mesajlarına cevap gelmemesi halinde mesaj atmaya devam edeceklerini de belirtiyor. 

  Zayıflık Kadın İcadı:

Kadınların çoğu, erkeklerin onları beğenmesi için manken hatlarına sahip olması gerektiğini düşünür. Bu düşünce abartıya kaçmadığı halde doğru olsa da, erkeklerin büyük bir çoğunluğu düzgün hatlara sahip balık etli kadınları daha çok beğeniyor ve yanlarında hiçbir şey yemeyen kadınlardan hoşlanmıyor. 

 

erkekkadın5 Sıkılmaya Gelemiyorlar:

Erkekler sıkan, baskı kuran, kısıtlayan ve sürekli kıskanan kadınları hiç sevmiyorlar. Aşık olasalar bile baskı her erkeği bir süre sonra uzaklaştırmaya başlıyor. Bunun yerine ilişkiyi akışına bırakan, rahat davranan, bir erkekle sevgili olmayı ona sahip olmak olarak düşünmeyen mantıklı kadınlardan hoşlanıyorlar. 

 Erkek Arkadaşlarından Vazgeçemiyorlar:

 Erkeklerin dostluk anlayışı kadınlara göre biraz daha farklı: Kadınlar için derin dostlukların dışında alışveriş, dedikodu, gezme arkadaşları olabilirken erkekler genelde uzun yıllar aynı arkadaş grubuyla ilişkilerine devam etmeyi tercih ediyorlar. Bununla birlikte erkek erkeğe maç izlemek, oyun  oynamak, içmeye gitmek gibi aktiviteler onların vazgeçilmezi. Erkekler, bu nedenle arkadaş ilişkilerine karışmayan kadınları daha çok seviyorlar. 

 

erkekkadın1   Telefonda Konuşmak Onlara Göre Değil:

Bazı kadınlar uyanır uyanmaz sevgililerine mesaj atmak, gece uyumadan önce en son onunla konuşmak isteler de erkekler telefonda konuşmayı sevmediklerini berlirtiyorlar: Hele ki onları ilgilendirmeyen konularda saatler boyu yapılan konuşmaları!

 

  Düzeni Sevmiyorlar:

Erkeklerin çoğu plan yapmayı ya da düzenli bir hayat yaşamayı sevmiyorlar. Planlı yaşayan, bu planları ona da empoze etmeye çalışan kadınlardan da uzak duruyorlar. Anı yaşamak onlar için önemli.