BURCUNUZA GÖRE DOĞRU SPORU YAPIN

 

       Spor yapmanın sağlıklı bir yaşam için önemini bilmeyen yoktur. Peki burcunuza uygun sporu yaparak daha sağlıklı olmanızın mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Hayatın her alanında etki gösteren burçlar, doğru sporu seçebilmek ve özellikle kilo vermeye yönelik yapılan sporlarda maksimum etkiyi almak için son derece önemli. İşte burçlara göre sporlar…

beslenme

 

sporKoç Burcu:

Koç burcu insanları yüksek enerjili ve hareketli bir yapıya sahiptir. Bu nedenle onları heyecanlandıracak ekstrem sporları yapmaları önerilir. Bununla birlikte kickboks tarzı enerji ve stres atıcı sporları da tercih edebilirler. 

 

Boğa Burcu:

Doğayı seven ve onu bir parçaları olarak gören Boğa’lar için doğayla iç içe olacakları sporlar ideal olacaktır. Doğa yürüyüşleri, trekking, bungee jumping, rafting gibi doğayı kullanan spor dallarını rahatlıkla yapabilirler. 

spor1İkizler Burcu:

İkizler burcu insanları hayatın her alanında enerjilerini gösterirler. Neşeli ve enerjik yapılarını tamamlayacak eğlenceli sporlar tam onlara göredir: Bisiklete binme, tenis, voleybol, hentbol ya da oyun içeren spor dalları gibi.

 

Yengeç Burcu:

Yengeç’lerin suyla ilişkisi herkes tarafından bilinir. Bu nedenle Yengeç burcu insanları için su sporları uygun olacaktır. Yüzme, yelken, sörf, su topu gibi suda yapılan her türlü spor burçlarına uygundur. 

spor6Aslan Burcu:

Aslan burcu için spor açık alanda yapılmalıdır; bu nedenle yürüyüş, koşma, bisiklet gibi dışarıda yapabilecekleri sporları tercih ederler. Stresli oldukları dönemlerde dengeyi yakalamak için daha yorucu ve ekip işi sporları da deneyebilirler. 

 

Başak Burcu:

Başak burcu kişileri için hayatlarının her alanında var olan disiplinli tavır spor hayatlarında da devam edecektir. Takım işi sporların uygun olduğu Başak’lar voleyboldan futbola her türlü takım oyununu yapabilirler. Bunun yanı sıra kaliteli yaşadıklarını gösterebilecek golf tarzındaki sporları da denemek isteyebilirler. 

sağlıkTerazi Burcu:

Her alanda önem verdikleri mantığı spor hayatına da taşıyan Terazi’ler, fazla hareket etmek ve bedeni yormak yerine beyinlerini de yormak isterler. Genelde meşakatli sporları tercih ederler. Yelken, doğa sporları ya da satranç gibi beyinlerini kullanabilecekleri sporları yapmak isterler. 

 

Akrep Burcu:

Akrep’ler gösterişi severler; bu nedenle hırslarını ortaya çıkaracak ve onları yükseğe taşıyacak sporları tercih ederler: Koşu, dans, jimnastik, boks gibi…

spor2Yay Burcu:

Özgür ruhlu ve kolay fikir değiştiren Yay burcu için sürekli farklı bir spor dalını denemek ve özgür ruhlarını spora da yansıtmak doğru olacaktır. Bu nedenle deneyebildikleri kadar spor çeşidini denemeleri önerilir. Ayrıca yolculuk yapabilecekleri araçlarla yapılan sporlar onlar için doğru olacaktır. (Bisiklet, kano, sörf, yelken, motor…)

Oğlak Burcu:

Ciddiyetlerine uyum sağlayacak spor dallarını denemek isteyen Oğlak burcu insanları için genelde uzun süre yapabilecekleri, onları yormayacak ya da karakterleri dışına çıkmayacak bir sporda tutunmak isterler. Koşu ya da  doğa yürüyüşleri  onların yapısına uyum sağlayacaktır. 

spor3Kova Burcu:

Hayatının her alanına eğlenceyi taşımak isteyen Kova’lar için spor seçiminde de eğlence ön planda olmalıdır; dans, zumba, eğlenceli takım oyunları ya da fitness onlara uygundur. 

 

Balık Burcu:

Spor yapmayı pek sevmeyen duygusal Balık burcu için onları yormayacak, gezinti şeklinde gerçekleşecek yürüyüşler, çeşitli su sporları ya da pilates tarzındaki oldukları yerde yapabilecekleri sporlar idealdir.