Ayrılık Sonrası En Çok Yapılan Hatalar

 

      Güzel giden ilişkiler, birçok nedenden dolayı bir gün bitebilir. Nedeni ne olursa olsun; ilişkiniz tamamen bittiyse kararlı olmanız ve çoğu kişinin düştüğü bazı ayrılık sonrası hatalarına düşmemeniz doğru olacaktır. Listemizdeki ipuçlarından yararlanarak ayrılık sonrası hatalarına karşı hazırlıklı olabilirsiniz.

 facebook-stalkingSürekli İletişim Kurmaya Çalışmak:

 Bir ilişki bittiyse; genelde terk edilen taraf farklı nedenlerle partnerine mesaj atmayı tercih eder. Bu mesajlar barışma temelli ya da sinirin ve üzüntünün neden olduğu kötü içerikli mesajlar olabilir. Nedeni ya da içeriği ne olursa olsun; eğer bir ilişki bittiyse ve hiçbir şekilde barışma ihtimali yoksa ona mesaj atmanız doğru olmayacaktır. Mesaj ya da aramalarla onu boğmak yerine, sessiz kalarak sizi merak etmesini sağlamanız daha doğru olacaktır.

 

 

guide-4-300x186Tüm Hataları Kabul Ederek Geri Dönmesini Sağlamak:

 Sevgi, bazen insana yapmaması gereken şeyleri yaptırabilir. Sizi terk etmiş birine ne olursa olsun onu istediğiniz ve her şekilde onu kabul edeceğiniz izlenimini verirseniz; sizin değerinizi anlamayacaktır. Aksine kendini daha önemli hissederek kibirlenecektir. Güçlü durarak kendinizi herkesten ve her şeyden değerli görmeniz, gururunuzu korumanız; hatasını anlayarak yaptığı hataları tekrar yapmasını önlemenizde yardımcı olabilir.

 

 5-Cool-Web-Analytics-Tools-to-Spy-on-Your-Website-Visitors-and-CustomersOrtak Arkadaşları Ajan Olarak Kullanmak:

 İki insanın ilişkisi boyunca mutlaka bu ilişkiye şahit olan yakın arkadaşlar, bir şekilde ortak arkadaşlara dönüşecektir. Bu ortak arkadaşlarınızı ondan haber almak ya da sizden ona haber taşımaları için kullanmaya çalışmayın.

 

 Problems-In-Relationships-300x200Onu Her Yerde Takip Etmek: 

Günümüz teknolojisi düşünülürse; biri hakkında istemeseniz bile bilgi sahibi olabilirsiniz. Her türlü sosyal mecra sayesinde herkesin her hareketini öğrenir olduk. Bu nedenle bir ayrılık sonrasında eski partneriniz hakkında bilgi edinmeniz hiç zor olmayacaktır. Nerede, kiminle, ne yaptığını her yerden görebilirsiniz fakat bu sizin için hiç doğru bir hareket olmayacaktır. Sürekli paylaşımlarını takip ederek paylaştığı bir şarkıyı üstünüze alınabilir ya da yazdığı bir cümleyi yanlış yere sizin için yazdığını düşünebilirsiniz. Gittiği yerlere giderek onunla karşılaşmış gibi bile yapabilirsiniz fakat bunların hepsi, yine sizin acı çekmenize neden olacaktır; unutmayın.

 

 Torn-snap-of-break-up-coupleAcıyı Unutmak İçin Bir İlişkiye Başlamak:

 Kötü ayrılıkların sonunda arkadaşlarınız sizi birileriyle tanıştırmak isteyebilir ya da çevrenizde, gittiğiniz mekanlarda, iş yerinizde size yakın davranan birileri mutlaka olabilir. Ayrılığın verdiği acıyla hayatınıza birini sokmanız; belki de size gerçek hisler besleyen birini üzmenizle sonuçlanabilir. Bunun yerine çevrenizden eski sevgilinizin tanımadığı arkadaşlarınızı ya da başkalarını kullanarak onu kıskandırmaya çalışmanız da ters tepebilir. Aşk kadar ayrılığı da olgunlukla kabullenmeye ve önemli olanın siz olduğunuzu unutmamaya çalışın.