Arkadaşınıza Aşık Mısınız?

      Aşk çoğu zaman güzel olsa da, bazen içinden çıkılması zor durumlar oluşabilir: Arkadaşa aşık olmak gibi. Sürekli birlikte gezdiğiniz, size dair çok şey bilen, bazen eğlendiğiniz bazense omzunda ağladığınız arkadaşınıza hislerinizin arkadaşlıktan daha yoğun olduğunu düşünüyorsunuz. O yanınızda arkadaşınız olarak otururken siz onunla yaşayacağınız bir aşkın hayalini kuruyorsunuz ve bu içten içe suçlu hissetmenize neden oluyor. Karmaşık hislerinizden kurtulmanız ve doğru adımı atabilmeniz için önce hislerinizden emin olmanız gerekiyor. Duygularınızın sadece boşluktan ya da size en yakın olan, sizi gerçekten anlayarak doğru yaklaşan biri olmasından kaynaklanmadığında netleşmelisiniz. Eğer hislerinizden eminseniz; onun size karşı gerçekten neler hissettiğini anlamak için ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

 img-thing

  •   Her gün sizinle iletişim kuruyorsa ve sizi gerçekten merak ediyorsa; çok yoğun bir dostluğunuz olmaması halinde bu hareketin altında küçük de olsa bir hoşlanma yatıyor olabilir.

 

  •   Planlarınız hep iki kişilikse; sadece ikinizin yer aldığı buluşmalar her zaman baş başa olmanızı sağlıyorsa ve gün geçtikçe arkadaş grubunuzdan sıyrılıyorsanız; o da sizin gibi hissediyor olabilir.

 53a0e2f716ff3_-_cos-01-friends-with-benefits-xl

  • Hiçbir özel günü atlamıyor ve sizi unutmuyorsa; bununla birlikte sizi mutlu etmek için elinden geleni yapıyorsa; sizin mutlu olmanız onun için çok önemlidir. 

 

  • Ayrı arkadaş gruplarınız olduğu halde sürekli sizinle ve arkadaşlarınızla takılmak istiyor, çevrenizdeki herkesi bir şekilde tanımaya çalışıyorsa; sizden hoşlananlara karşı sert bir tavır takınıyor, sizi arkadaş adı altında kıskanıyorsa size gerçekten bir şeyler hissediyor diyebiliriz.

 falling-in-love-with-your-best-friend1

  • Hisleri belli eden en büyük ipucu, şüphesiz ki temaslardır. Size yerli yersiz dokunuyor, içgüdüsel olarak belinizi ya da kolunuzu tutarak sizi himayesi altına alıyor; daha da iyisi en kalabalık mekanlarda bile yerli yersiz onunla göz göze geldiğinizi fark ediyorsanız; onun da hislerinden emin olabilirsiniz.

 

  • Her ne kadar ikiniz de arkadaş olduğunuzu söyleseniz de etrafınızdaki insanlar aranızda bir şeyler olduğunu düşünüyor ve bunu dile getiriyorsa; bu tarz soruları çok sık duymaya başladıysanız siz fark etmeden aranızda bir şeyler başlıyor olabilir.

 tumblr_mqmx60p5xy1sn9ps0o1_500

Unutmayın ki bazı ipuçlarını yanlış algılıyor olabilirsiniz ve onun size hiçbir şey hissetmediği halde arkadaşlığınız bitebilir. Bununla birlikte aslında o da sizden bir işaret bekliyor ve hislerinizi anladığı zaman bu güzel bir aşkın başlangıcı olabilir. Hislerinizin sonucu göze alacak kadar yoğun olduğundan emin olarak, doğru adımları atmaya çalışmalısınız. Sağlam ilişkilerin temelinde iyi arkadaş olabilmenin yattığını unutmayın.

amanda-seyfried-channing-tatum-couple-cry-cute-cute-couple-Favim.com-47801