2016 Yılının En İyi 10 Dizisi

Yeni girmiş bulunduğumuz 2016 yılının en iyileri olarak şimdiden belirlenmiş; bazıları yayınlanmaya başlamışken bazılarının daha zamanı olmasına rağmen şimdiden adından söz ettiren en iyi dizileri sizler için derledik.
pageThe Shannara Chronicles

2016 yılında yayınlanan fantastik diziler içinde başlarda gelen The Shannara Chronicles’ın şimdiden birkaç bölümü yayınlanmış durumda. Elf, dev, iblis, ejderha, şekil değiştiren gibi daha birçok fantastik karakteri bir arada barındıran dizide yarı elf olan kahramanın dünyayı kurtarmak zorunda kalışıyla başlayan macera dolu bir hikaye konu ediniliyor.

Lucifer

Tanıtım bölümü 2015’in sonlarına doğru yayınlanan ve büyük bir ilgiyle beklenen yapım; aksiyon, polisiye ve komedi tarzlarının harmanlanmış hali. Oyuncu kadrosu, senaryosu, oyunculukları ve görseliyle 2016 yılında adından söz ettireceğe benzeyen dizide cehennemden kaçıp dünyaya gelen Lucifer’ın arkadaşı olan bir kızın ölümünden sonra, özel güçlerini kullanarak olayı araştırmaya başlamasıyla hikaye ortaya çıkıyor. Bu olayın ardından Lucifer, kendini bir anda polise yardım ederken buluyor.

Colony

Bir zamanların sevilen dizisi Lost ve hala devam eden The Walking Dead yapımlarından aşina olduğumuz birçok ünlü oyuncunun da aralarında bulunduğu zengin oyuncu kadrosuyla; 2016’nın en çok beklenen yapımlarından biri de Colony oluyor. Şimdilerde yayınlanmaya başlayan dizide üzerinden zaman geçen uzaylı istilası sonucu koloni şeklinde yaşayan insanların hayatı anlatılıyor.

The Frankestein Code

Bildiğimiz hikayesiyle Frankenstein’ın farklı bir versiyonu bizleri bekliyor. Ölmüş insanları yeniden hayata döndürebilmek için deney yapan iki bilim adamının çalışmalarının sonunda sonuç vermesi, dizinin konusu. Bilim adamlarının çalışmaları olumlu; peki ya sonuçları bekledikleri gibi olacak mı?

page2Outsiders

Sons Of Anarchy dizisini sevenler ve bitmesiyle üzülenler bu diziyi çok sevecek! Dizide farklı bir konu işlense de birçok bakımdan Sons Of Anarchy dizisiyle benzediğini söyleyebiliriz. Kendi bölgesinde yaşayıp kendi kurallarını oluşturan insanların ve onların bölgesine aniden gelen yabancılarla aralarındaki ilişkileri konu alan dizide bölgenin hakimi sayılan Foster Ailesi’nin hayatını izleyeceğiz.

Shades Of Blue

Dram ve aksiyon tarzındaki dizinin adından söz ettirmesinin nedeni; şüphesiz ki baş rolünde ünlü şarkıcı Jennifer Lopez’in oynaması. Dizide baba mesleği olan polisliğe kendini adayan ve her zaman iyinin yanında olan kahramanın kötü polislerle savaşı ve hayatı konu ediniliyor.

The X-Files

9 sezonuyla çok beğenilmiş ve 2002’de final yapana kadar çok izlenmiş olan The X-Files, günümüze uygun olarak yeniden karşımıza çıkıyor. Dizide yeniden açıklanması zor olan doğa üstü durumları inceleyen dedektifler ve devletin elinde bulunan gizli dosyaların çözülmesini izleyeceğiz.

page3Shadowhunters

Bir dönem Gölge Avcıları olarak izlediğimiz bir yapımın modern versiyonu olarak yeniden çekilen dizi, fantastik ve aksiyon türlerinin harmanlanmasından oluşuyor. Dizide; sıradan bir hayat yaşarken, 18 yaşına bastığı gün gölge avcısı olarak bilinen fantastik bir türe ait olduğunu öğrenen genç bir kız ve bir daha asla eskisi gibi olmayacak olan hayatı anlatılıyor.

Preacher

Alışılmışın dışında bir vampir hikayesinin anlatıldığı filmin yönetmeni; Constantine dizisini ve filmini yöneten Garth Ennis. Aksiyon ve fantastik türlerinde olan dizide Tanrı’yı arayan bir vampir ve doğaüstü kahramanlar görülecek.

Angel From Hell

Komedi dizilerini sevenler için iyi bir alternatif olan dizide, Amy adında eğlenceli ve hayata sürekli pozitif bakan bir doktorun annesini kaybetmesinin ardından koruyucu meleğinin ona görünmesi; hayatının hiç de düşündüğü gibi olmadığını göstermesi üzerine çekilmiş bir komedi dizisidir.