2015'in En İyi 10 Aşk Romanı

indir-16Eleanor & Park (Rainbow Rowell)

Pegasus Yayınları’ndan çıkan ve çok beğenilen romanda; kızıl saçları ve garip giyimiyle dikkat çeken Eleanor ve Eleanor’un neyi sevip sevmediğini ezbere bilen Park’ın aşkı anlatılıyor. Biri sevgilisi uyuyana kadar yanında kalan, onun dışında kimseyi beğenemeyen ve hep onun yanında olan bir kız; diğeri verdiği bütün sözleri tutan, sevgilisinin esprileri bitmeden henüz başında gülmeye başlayan bir erkek. Onaltı yaşındaki bu iki gencin ilk aşklarını yaşadıkları bir yıl. İnsana ilk aşkını hatırlatan, sıcacık bir roman.

 

indir8Lola ve Komşu Çocuk (Stephanie Perkins)

Hem dostluk hem de aşk hikayelerini sevenler için güzel bir hikaye: Lola ve Komşu Çocuk. Kostümlere hayran olan ve gelişim aşamasındaki bir tasarımcı olan Lola, gösterişli ve eğlenceli tasaarımlara hayrandır. Bu parlak hayatı Rockçı ve çekici sevgilisi de varken harikadır; ta ki Calliope ve Cricket adındaki ikizler mahalleye geri dönene ve Lola’nın unuttuğu geçmiş günlerini ona hatırlatane dek. Geçmişteki bir çocuk, insanın gelecekteki sonsuz aşkı olabilir miydi?

 

 

 indir-23After: Karşılaşma (Anna Todd)

 On sekiz yaşındaki üniversite öğrencisi Tessa, sıradan hayata sahip bir genç kızdır. Dersleri, sevgilisi ve geleceğe dair hayalleriyle yaşayan Tessa’nın bu sıradan hayatı; karşısına çıkan ve hiç de ona göre olmayan serseri Hardin’le birlikte alt üst olacaktır. Sıradan bir hayat ve sıradan hayaller mi; yoksa piercingli, dövmeli, sert ve aykırı bir gençle yaşanacak aykırı bir hayat mı?

286a839f-d4b0-40bb-90d7-97b38dccd55e-1Kendini Aşka Bırak (Sophie Jordan)

 Portia Derring, annesinin maceracı ruhundan ilham alarak dünyayı dolaşmak ister fakat büyükannesi, yaşadıkları maddi zorluklar yüzünden onun zengin bir ailenin oğluyla evlenmesini istemektedir.

Heathston Moreton ise zengin camiasının gözde bekarlarındandır ve evlenmek kaçabilmek için atalarında görülen delilikle ilgili bir rahatsızlığı bahane etmektedir. Ailelerinin evlenmelerini beklediği bu iki aykırı genç, bir fırtına ve bir kaza sonucu birbirlerine rastlarlar. Acaba aşık mı olacaklardır?

 

83ecf7f5-275a-4677-bff4-be339dc10614Yağmurla Gelen Mutluluk (Amber L. Johnson)

 

Bir kaza sonucu ayrılan iki çocukluk arkadaşı olan Colton ve Lilly, yıllar sonra yeniden bir araya gelir. Colton, herkesin özel gördüğü bir gençtir; Lilly ise onu daha fazla tanımak ister ve ondan büyülenir. Onu tanıdıkça da ona daha çok hayran olacaktır fakat sevgisini bile ifade edemeyen bu genç acaba bir ilişki yaşayabilecek midir? İnsanların ufak farklılıkları çok büyüttüğünü ve aşkın her engeli aşacağını gösteren romanda, iki farklı gencin mükemmel aşkları anlatılıyor.

 indir-31Ateş (Ertürk Akşun)


Romanda ilk aşk, hayaller, hayal kırıklıkları ve taşralı bir gencin yola çıkarak kendini keşfetme hikayesi konu ediniliyor. Çok sami
mi ve cesur bir dille anlatılan hikayede bu yolculuk ve karşısına çıkan hikayeler, kendini arama yolculuğuna çıkarken kendinden kurtulmak gerektiğini gözler önüne seriyor.

 

 

 892549_2Korkma Kalbim (Ahmet Batman)

 Soğuk Kahve ve Bana İkimizi Anlat adlı kitaplarıyla çok beğenilen yazarın 3. kitabı Korkma Kalbim’in baş karakteri yirmi sekiz yaşındaki Burak: Ailesini küçükken kaybetmiş ve onlardan kalan küçük bir dairede yaşayıp yine küçük bir kitapçı dükkanı işleten bir gençtir. Pek dostu olmayan, sadece birkaç komşusuyla muhabbet eden Burak’ın kör bir arkadaşı ve hafızasını kaybetmiş olan erkek kardeşinin dışında kimsesi yoktur. İçinde hep büyük bir boşlukla yaşayan Burak, o boşluğu tamamen dolduracak olan aşkı bulabilecek midir?

 

 9fdee12e-142e-46a2-8b62-4c877d8988f0Aşk Uykusu (Mehmet Coşkundeniz)

 Aşk Doktoru olarak bilinen ve bugüne kadar aşk ve ilişkiler hakkında birçok kitap yazan Mehmet Coşkundeniz, bu kez ilk romanıyla okurların karşısına çıkıyor. Yaşanmış bir hikayeden ilham alarak yazdığı romanda kadınlar ve onların içindeki şüpheci tarafla savaşmalarına dair ilgi çekici bir hikayeyi bizlere anlatıyor. 

 

175475236_tn30_0Kötü Çocuk (Büşra Küçük)

1.Kitap: On yedi yaşındaki Kayla, yeni tanıştığı babası ve yeni taşındığı bir şehirle baş etmeye çalışırken; kendi duvarlarını örmüş olan Meriç hep onun yanında olmaya çalışır. Karanlık ve gizemli hayatı onun sayesinde düzene girebilecek midir?

 2.Kitap: Kayla ve Meriç, karanlık aile sırları ve geçmişle savaşırken hep birlikte olmaya çalışırlar fakat Kayla, Meriç’e zarar vermemek ve onu değiştirmemek için ondan ayrılır. Artık elinde bir tek geç kavuştuğu aile hayatı kalmıştır ve hataları çoğalmıştır. 

ELLI-TON Elli Ton Üçlemesi (E.L. James)

 Tüm dünyada çok satanlar listesinde yer alan ve geçtiğimiz sene filmi de çekilen kitap serisinde; 20 yaşındaki edebiyat öğrencisi Ana Steele ve röportaj yaparken tanıştığı Christian Grey’in tutkulu cinsel hayatı ve aşkları konu alınmaktadır.

 1. Kitap: Grinin Elli Tonu:

Ana ve Christian röportajda tanışırlar ve Ana, masum tavırlarından sıyrılarak kendini Christian’a kaptırmış halde bulur. Çok zengin ve yakışıklı bir adam olan Christian da onun güzelliğinden ve zekasından etkilenir fakat onunla olmak için bir şartı vardır. Christian Grey, aslında Ana’nın etkilendiği adam olarak onu daha çok kendine mi çekecektir yoksa karanlık yönleri, sırları ve uçlardaki istekleriyle Ana’yı itecek midir?

 2. Kitap: Karanlığın Elli Tonu:

Cinsellik konusunda takıntılı ve uçuk düşünceleri olan Grey’in karanlık yönü Ana’nın ondan vazgeçmesine ve sıradan hayatına geri dönmesine neden olur ama Grey’i unutamaz ve ona karşı hala bir çekim hisseder. Kendiyle savaşan bu iki insanın yolu yeniden kesişecek midir? Ana, hayatını tamamen etkileyecek bir karar vermek zorunda kalır.

3. Kitap: Özgürlüğün Elli Tonu:

 Her şeyi yeniden düzene sokmaya çalışan çift, artık istediklere her şeye sahip olsa da; her şeye sahip olmak acaba onlara yetiyor muydu? Evet; Ta ki A
na’nın tüm kabusları bir bir gerçek olana kadar…