2015'in En Beğenilen Fantastik Kitap Serileri

 Tatlı Şeytan Serisi (Wendy Higgins)

sweet-evil-trilogy

1. Kitap: Tatlı Şeytan

16 yaşında sıradan bir genç kız olan Anna, büyüdükçe insanların duygularını hissettiğini, renklerini gördüğünü, ultra güçlü duyulara sahip olduğunu fark eder ama bu sırrı kimseyle paylaşamaz. Onun yerine çalışkan, sıkıcı, sıradan bir genç olmaya devam eder fakat bir gün tanışacağı yakışıklı baterist Kaidan sayesinde tüm hayatı değişecektir. Anna, aslında güçleri olan bir Nefil olduğunu ve Kaidan’ın da onun gibi olduğunu öğrendiğinde hala sıradan kalabilecek midir?

 2. Kitap: Tatlı Tehlike

 Anna, Nefil’lerden biri olduğunu öğrendiğinden beri eski hayatından eser kalmamıştır. Artık kötülerle savaşmaya çalışırken kim olduğunu belli etmemesi ve tam da kötülerin arasında bulunarak kötülüğe ve görevlerine ayak uydurması gerekmektedir. Öğrendikleri ve henüz öğrenemedikleriyle birlikte artık tamamen değişen Anna, bir yandan Kaidan’ı düşünürken bir yandan da tüm bunların üstesinden gelebilecek midir?

 3. Kitap: Tatlı Hesaplaşma

 Anna için sıradan olmak artık imkansızdır. İblislerin sonunu getirecek kalbi temiz bir Nefilolduğunu doğaüstü güçler dünyasında öğrenmeyen kalmamıştır. Elindeki Erdem Kılıcı ve koruması gereken saflığıyla birlikte tehlikelere göğüs germeye çalışan Anna ve aşık olduğu Kaidan bütün bunlarla baş edebilecek midir?

 

 The 100 Serisi (Kass Morgan)

q9p4XQ-horz (2)1. Kitap: The 100
Günümüzden yıllar sonra dünyanın sonunu getirmiş olan insanlardan kalanlar, Dünya’nın yörüngesinde bir uzay gemisinde hayatlarını kurmuşlardır. Bu kolonileri ayakta tutabilmek için nüfusu kontrol etmek gerekir; bu nedenle çok basit suçlarda bile idam cezası tercih edilir. 18 yaşına gelen suçlular da idam edilecektir. Zaten gözden çıkarılmış olan 100 suçlu genç, dünyada yaşam olabilme ihtimaline karşın dünyaya yollanır ve orada hikaye aslında daha yeni başlamaktadır.

2. Kitap: 21. Gün

Dünyaya gelmiş olan gençler, 21 gün sonra aralarından biri saldırıya uğrayınca dünyada yalnız olmadıklarını fark ederler. Bununla birlikte yavaş yavaş hastalanmaya başlarlar. Bunun üstüne bir de dünyalı bir kızı ele geçirince dünyada yalnız olmadıklarından emin olacaklardır.

3. Kitap: Eve Dönüş

Gençler kendi düzenlerini kurarken koloni de dünyaya gelir fakat hayallerindeki dünyadan eser kalmadığını fark ederler. Aşk, ihanet, kavga, savaş, sırlar dolu hikaye devam ederken 100 ekibi özgürlükleri için savaşacaklar mıdır yoksa etraflarındaki herkesi kaybedecekler midir?

Telepati Serisi (Leonardo Patrignani)

 1427884565_multiversum-saga

1. Telepati:

On altı yaşındaki Jenny ve Alex, ayrı şehirlerde yaşayan iki gençtir fakat dört yıldır arada bir bilinç kaybı yaşayarak birbirleriyle telepatik iletişim kurmaktadırlar. Yine böyle bir anda buluşmaya karar verirler ve buluşma yerine geldiklerinde korkunç bir şey olur: Aynı anda aynı yerde olmalarına rağmen birbirlerini görememektedirler. Aslında farklı evrenlerde olduklarını fark ederler ve bununla birlikte birçok sır daha açığa çıkar.

 2. Hafıza:

 Kahramanlar, artık Memoria adı verilen zihinsel boyutta kapalıdır ve buradan çıkış yollarını aramaktadır. Yüzyıllar geçmiş ve başka bir çağ başlamıştır fakat bu gençlerin o zamanda uyanmalarının nedeni olan sırları bulmaları gerekmektedir.

 3.Ütopya:

 Paralel evren, zaman, zihin… Bütün engelleri aşan bu gençlerin hikayesinin son kısmı ve harika finaliyle üçlemenin son kitabı da okuyucuyla buluşuyor. Yaşadığımız dünya sınırsız ihtimallerden sadece biri olabilir mi? Kahramanların yaşadıkları mutlu hayat da bu ihtimallerden biridir. Peki gerçek nedir?

 

Sonsuz Gökyüzünün Altında Serisi (Veronica Rossi)


images9

1. Kitap: Sonsuz Gökyüzünün Altında

Açlık Oyunları’na çok benzetilen serinin ilk kitabında, hikayenin başını görüyoruz. Hayatını Hayal’in kubbesinde geçiren Aria, dışarı asla çıkmaması gerektiğini, hatta dışarıdaki havanın ölümüne neden olabileceğini öğrenerek büyümüştür. Dışarı çıkmayı aklından bile geçirmezken annesinin kaybolması sonucu çıkmak zorunda kalacak ve dışarıda Perry adında, birini arayan bir adamla tanışacaktır. Bu iki yabancının karşılaşması çok farklı sonuçlar doğuracaktır.

 2. Kitap: Bitmeyen Gecenin İçinde

Aria, annesini bulamasa da bu durumu kabullenmeye başlamış ve dışarıdaki hayata uyum sağlayabilmiştir. İki aşığın yolu yeniden kesişir ve Eter fırtınası, kabile, aşk, gerçek dünya, sırlar ve düşman olan dostlarla dolu birçok tehlike arasında yaşamaya çalışacaklardır.

 3. Kitap: Durgun Mavinin Ortasında

Aria ve Perry, düşmanlarla savaşırken aşklarından da vazgeçememektedir. Dostlarını kurtarmak, Durgun Mavi’ye ulaşmak ve düşmanları yenmek için savaş veren ikili bütün bunlara göğüs gererken aşklarını da sonsuza dek yaşayabilecekler midir?